X Önizleme Kapat

Tillana google font

Sans Serif.ttf
Tillana font
3663 DownloadsDownload

Tillana, Devanagari ve Latin için yazım biçimlerinin canlandırıcı olarak gayriresmi bir ailesidir. yazı ilk 2014 yılında bir açık kaynak projesi ağırlığı başına 1021 glif de geliyor olarak Hint Type Foundry tarafından yayımlandı, Tillana Hintçe, Marathi gibi Avrupa dilleri çeşitli yanı sıra Hint dilleri ayarlamak için gerekli karakterlerin hepsi var , Nepalce ve daha fazlası. Tillana ailesi, Düzenli'den Ekstra Kalın'a kadar değişen beş stil içerir. Tillana'nın Latince bağlanmaz; Ailenin bu kısmı katılmayan bir betik türüdür. Devanagari kısmı, senaryo için halihazırda mevcut olan birkaç "gerçek cursive" tasarımdan biridir.

Her iki yazı sistemindeki karakterler, akışkan olarak el yazması gibi, özellikle de Devanagari'ye benziyor. Tillana'nın harf formları 10 derecelik bir açı ile eğimlidir. Darbeler görünür kontrast gösterirler ve dinamik sayaç formları tasarımın en belirgin özelliklerinden biridir. Formlar birçok ilmek ve kanca içerir ve düğümlerin çoğu kapalı, siyah şekiller yerine ilmeklerdir. Her iki komut tüm dikey vuruş onların tepeleri ve tabanlarında şişlik var ve Devanagari karakterlerin merkezi düşey vuruş hemen her zaman başlık kırmaya. El yazısı eserler, küçük harflerde de bulunur, örneğin, küçük harflerin altındaki kanca.

Tillana'nın Devanagari taban karakter yüksekliği Latin üst ve alt harf yükseklikleri arasında dikey olarak düşer. Latince karakterlerin küçük bir x yüksekliği ve uzun yükselişleri ve alçaltıcıları var. Lipi Raval Tillana ait Devanagari bileşenlerini tasarlanmıştır ve Latin üzerinde Jonny Pinhorn ile birlikte çalıştı.

 

Tillana font

tillana fonttillana font bigtillana font texttillana font 1

Tillana font zip file contents

Font NameDateFile Size
Tillana/Tillana-Bold.otf 2015-01-08 126 KB
Tillana/Tillana-ExtraBold.otf 2015-01-08 111 KB
Tillana/Tillana-Medium.otf 2015-01-08 127 KB
Tillana/Tillana-SemiBold.otf 2015-01-08 127 KB

Tillana font
Tillana font download, Tillana font.