X Önizleme Kapat

Roboto Serif font

Serif.ttf
8534 DownloadsDownload

Roboto Serif Hakkında

Roboto Serif, rahat ve sorunsuz bir okuma deneyimi yaratmak için tasarlanmış değişken bir font  ailesidir. Minimal ve son derece işlevseldir, çok çeşitli optik boyutlardaki kapsamlı ağırlık ve genişlik seti sayesinde her yerde (uygulama arayüzleri için bile) kullanışlıdır. Bugün sahip olduğumuz tüm boyut ve çözünürlüklerde dijital ortamda iyi çalışacak şekilde özenle hazırlanmış olsa da, basılı medyada okumak ve çalışmak kadar rahattır.

Designed

New York ve Londra merkezli Commercial Type, 2004'ten beri çeşitli yazı tipi projelerinde işbirliği yapan Paul Barnes ve Christian Schwartz'ın ortak girişimidir. Helsingin Sanomat; T, The New York Times Stil Dergisi; MoMA; Vize; ve Çobani. Commercial Type, Graphik, Druk ve Dala Floda da dahil olmak üzere son 10 yılın görünümünü tanımlamaya yardımcı olan yazı biçimleri de yayınladı.

Greg Gazdowicz

Greg Gazdowicz (d. 1988) Maryland, Gaithersburg'un banliyölerinden. Maryland Institute College of Art'ta grafik tasarım okudu, ardından Commercial Type'ın tasarım ekibine katıldıktan aylar sonra 2014 yılında Type@Cooper Extended programını tamamladı. Greg, Mailchimp, La Repubblica, Google ve New York dergisi için özel yazı tipleri tasarladı ve Robinson ve hırslı Terza ailesi de dahil olmak üzere birçok aileyi Commercial Type aracılığıyla piyasaya sürdü.

Designed by Commercial Type Greg Gazdowicz

roboto
Roboto Serif font
Roboto Serif font download, Roboto Serif font.