X Önizleme Kapat

Nexa Slab font

Serif.TTF
3717 DownloadsDownload

Yazı tipi ailesi 3 temel form içerir: eğik çizgi, eğik çizgi ve dikey çizgiler, bunların her biri 8 farklı gramaja sahiptir. Bu görsel zenginlik, web için ideal kütük serif yazı tipi ailesi, ayrıca baskı, hareketli grafikler, logolar, tişörtler ve benzerleri. Başlıklar için harika, hem küçük hem de büyük dizgi metin bloklarıyla uyumlu.

 

Nexa Slab, önemli reklamcılık işlevinde metnin zenginliğini gizleyen Lubalin Graph, Rockwell ve Memphis gibi klasik Neo-Grotesk slab serif yazı tiplerinin zengin geleneklerini çizer. Tıpkı bu yazı tipleri gibi, tasarım rasyonel, özenle düşünülmüş, kalın ve ince çubuklara ve aralarında düşük bir kontrasta tabidir. Harflerin orijinalinin sıkı geometri ve kare oranları, uygun şekilde dengelenmiş kütük seriflerle ekstra kuvvetlendirilmesi ile karakterizedir.

 

Nexa Slab sert, esnek olmayan, bitmiş ve hiç eksik olmayan, monoton olmadan sistematik olan ciddi bir durumdur ve ilk bakışta kısa, doğrudan mesajlar için daha uygun görünse de; Bir usta tasarımcının elinde ... enfes ve ahenkli tasarımlar inşa edebilir ve yaratabilir.

 

 

 

Nexa Slab Regular FREE font

nexa-slab-regular-free fontnexa-slab-regular-free font bignexa-slab-regular-free font textnexa-slab-regular-free font 1

Nexa Slab font zip file contents

Font NameDateFile Size
Nexa Slab Bold.otf 2013-05-22 78 KB
Nexa Slab Regular.otf 2013-05-22 141 KB
EULA Free Font License Ver. 2.0.pdf 2015-06-23 125 KB

Nexa Slab font
Nexa Slab font download, Nexa Slab font.