X Önizleme Kapat

Hind Siliguri google font

İtalik.ttf
Hind Siliguri font
2526 DownloadsDownload

Hind Siliguri, Hint Tipi Dökümhanesinin daha büyük Açık Kaynaklı Hind Çoklu Komut Dosyası projesinin parçası olan beş Bengalce yazı tipi ailesidir. Hind Multi-Script, Bangladeş, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da kullanılan aşağıdaki yazı sistemlerinin her biri için dokuz adet stil uyuşan yazı tipi ailesi sağlayan bir tip sistemdir: Bengalce, Devanagari, Gujarati, Gurmukhi, Kannada, Malayalam, Tamilce, Telugu ve Sinhala. Bengalce'ye ek olarak, Hind Siliguri font yazı tipleri Latin-betik karakterlerini de içerir.

Kullanıcı Arabirimi tasarımında açıkça kullanılmak üzere geliştirilen Hind'un mektubu biçimleri, görünüşte monolineer vuruşlarla eşleştirilen hümanist tarzda bir yapıya sahiptir. Bu vuruşların çoğu düz uçlara sahiptir: çapraz olarak değil, yatay veya dikey bir makasla son buluyorlar. Bu, karakterler arasında keskin sayaç formları oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, Hind'un harf form açık açıklıklar özelliği. Metin ayarlamak için kullanıldığında tüm aile tüm okunaklı hissettiriyor.

Bengalce ve Latin betik bileşenleri, Bengalce başlıkların Latin büyük harflerin paylaştığı görsel yükseklikte az olması için birbirleriyle ilişkili olarak ölçeklendirilir. Bengalce başlığının tam yüksekliği, tıpkı Latin harflerinin yaptığı gibi ailenin kilo arttıkça sermaye yüksekliğine oranla artar. Hind Siliguri ailesindeki her yazı tipi birçok benzersiz Bengal konjonktürü de dahil olmak üzere 820 glife sahiptir. Bunlar, Bengalce yazı ile yazılan diller için destek sağlar. Latin bileşenin karakter seti Adobe Latin 3'tür ve İngilizce ve diğer Batı Avrupa dillerinin dizgilenmesini sağlar.

Hind Siliguri, UI tasarımı için yazı karakterleri seçerken ve elektronik ekran gömme için bilge bir seçim için sağlam bir alternatif. Jyotish Sonowal, 2015 yılında fontları ilk kez yayınlayan ITF için Hind Siliguri'yi tasarladı. Hind Siliguri, Hindistan'ın Batı Bengal kentinde yer alan Siliguri'ye sahip.

 

Hind Siliguri font

hind-siliguri fonthind-siliguri font bighind-siliguri font texthind-siliguri font 1

Hind Siliguri font zip file contents

Font NameDateFile Size
hind-siliguri-master/HindSiliguri-Bold.otf 2015-10-16 80 KB
hind-siliguri-master/HindSiliguri-Light.otf 2015-10-16 77 KB
hind-siliguri-master/HindSiliguri-Medium.otf 2015-10-16 88 KB
hind-siliguri-master/HindSiliguri-SemiBold.otf 2015-10-16 88 KB
hind-siliguri-master/HindSiliguri-Regular.otf 2015-10-16 89 KB

Hind Siliguri font
Hind Siliguri font download, Hind Siliguri font.