Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Ubuntu
|
Düz Yazı
13 font style
.ttf
115757 Downloads
Download
Ubuntu font

Ubuntu Yazı Tipi Ailesi, 2010-2011 yılları arasında yeni libre / açık fontlarla eşleşen bir dizi kümesidir. geliştirme adına, Canonical Ltd. tarafından geniş Ücretsiz Yazılım toplum ve Ubuntu projesini finanse ediliyor. Teknik font tasarımı çalışmaları ve uygulaması Dalton Maag tarafından üstlenilmektedir.

Hem nihai yazı Truetype / OpenType dosya ve tipi ailesini üretmek için kullanılan tasarım dosyaları açık lisansı altında dağıtılmaktadır ve açıkça, deneme değiştirmek, paylaşmak ve geliştirmek için teşvik edilir.

Yeni Ubuntu Yazı Tipi Ailesi görülecek Ubuntu kişiliğini yapabilmek için başlatıldı ve her menü, düğme ve iletişim hissedildi. Yazı tipi sans-serif, OpenType özelliklerini kullanır ve manuel masaüstü ve mobil bilgisayar ekranlarında netlik için ima olmasıdır.

Ubuntu Yazı Ailesi kapsamı her kullanıcının kendi seçtikleri dilde kendi yazılımı kullanmak mümkün olmalıdır belirten Ubuntu'nun felsefesi ile uyum halinde dünyanın çeşitli Ubuntu kullanıcıları tarafından kullanılan tüm dilleri kapsar. Dolayısıyla Ubuntu Yazı Tipi Ailesi projesi daha birçok yazılı dili kapsayacak şekilde genişletilecek.Ubuntu font download, Ubuntu font.