Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Noticia Text
|
Tırnaklı
4 font files
.ttf
38422 Downloads
Download
Noticia Text font

Noticia Text, dijital gazetelerde (hem web sitelerinde hem de mobil uygulamalarda) metin yayınlamak için kullanılmak üzere tasarlanmış çağdaş bir hümanist küf serif yazı biçimidir. Düşük çözünürlüklü ekranlarda küçük boyutlarda bile, harflerin net olmasını sağlayan geniş bir x-yüksekliği, geniş oranları, büyük serifleri ve geniş açıklıkları vardır. Sermayeler olağandışı bir şekilde küçüktür, böylece küçük kapaklar için ikame olarak kullanılabilirler. (Bu şekilde kullanıldığında, bazı izleme eklenmesi önerilir.)

Bir önemli özellik, yuvarlak karakterlerin iç eğrilerinin kırılmasıdır. Bu kırılma, büyük boyutlarda ilginç bazı formlar oluştururken, gerçek amacı, daha düz çizgilere izin vererek karşı biçimlerin küçük boyutlarda daha açık olmasına yardımcı olmaktır. Bu akıl yürütme ünlü W.A. Dwiggins'in "M-formülü" olarak bilinir.

Eğik çizgiler, okunaklılığını koruyarak roma stilleri ile kontrast oluşturacak şekilde tasarlandı. Gerçek italik formların büyük karşılıkları ve basit eğrileri vardır.

Fontlar, Windows'da mümkün olan en iyi rasterleştirme işlemini yapmak için elle ima edildi.

Noticia Text font ailesi projesi, bilgisayar ve mobil cihazlar ekranlarında iyi çalışması için tasarlanmış ve ipucu verilen, metin, yoğunlaştırılmış, ekran ve sans türevleri, farklı ağırlık ve italik sürümler olmak üzere 18 farklı yazı stili olarak öngörülüyor.

 

Noticia Text font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2015-05-19 4 KB
NoticiaText-Regular.ttf 2015-05-19 112 KB
NoticiaText-Italic.ttf 2015-05-19 85 KB
NoticiaText-Bold.ttf 2015-05-19 110 KB
NoticiaText-BoldItalic.ttf 2015-05-19 84 KB


Noticia Text font download, Noticia Text font.