Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Atatürk imza ve el yazısı
|
El Yazısı
.ttf
101934 Downloads
Download
Atatürk imza ve el yazısı font

Atatürk imzası robert lisesinde ermeni asıllı bir öğretmen olan hagop vahram çerçiyan yaptırılmıştır. 1934 yılında Soyadı Kanunu’nun kabul edilmesiyle birlikte Mustafa Kemal’e Atatürk soyadı verildi” Ermeni Hagop vahram çerçiyan öğrencileri Atatürk’e güzel bir imza numunesi armağan etme kararı alır. Karar öğrencileri tarafından Atatürk’ün hususi kalemi vasıtasıyla Boğaziçi’ndeki Bebek semti Komiserliği tarafından ermeni hagop vahram çerçiyan bildirildi.”  çerçiyan'ın kaligrafideki uzmanlığı, çerçiyan'dan bizzat 5 adet imza örneği istenmiştir. çerçiyan 24 saat içerisinde 5 adet imzayı hazırlamıştır.

2012 yılında, Bursa merkezli Artikel’in kurucusu işadamı Murat Özbalcı, ABD’de bir yazılım firmasına Atatürk’ün imzasını ve orijinal el yazısının fontunu yaptırmıştır. Atatürk yazı fontu ve Atatürk imza indir. Mustafa Kemal imzası.

Atatürk imza ve Atatürk el yazısı fontu önizleme yapabilir ve download edebilirsiniz. 

 Mustafa Kemal'e "Atatürk" soyadının verilmesini öneren kişi  Türk Dil Kurumunun sekreteri Agop Dilaçar (Martayan) adında bir ermenidir.Atatürk imza ve el yazısı font download. Atatürk imza ve el yazısı font indir. Atatürk imza ve el yazısı font. Atatürk imza ve el yazısı Türkçe.