Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Arimo - Helvetica
|
Düz Yazı
4 adet font tipi
.ttf
112869 Downloads
Download
Arimo - Helvetica font

Helvetica, en yaygın kullanılan yazı fontudur.

Anlaşılabilir ve net olduğundan trafik işaretleri, uyarı levhaları, reklam metinleri, reklam panoları ve devletler arası yazışmalarda öncelikli olarak tercih edilen bir yazı karakteridir. Helvetica font ücretli bir yazı tipidir. Helvetica font yüzde yüz ücretsiz hali arimo fontudur. Zip dosyası içerisindeki arimo helveticanın 4 adet yazı tipi font family oluşturur. Helvetica Neue font download Arimo fontu helvetica fontuna çok benzeyen hatta aynısı diyebileceğimiz fonttur.

Arial fontuda helvetica fontundan türetildiği iddia edilmekteydi. Bir çok yerde helvetica fontunun microsoft tarafından satın alındığını ve  bazı harflerin bitişini 45 derecelik bir açı verildiğiniz arial olarak sunduğu söylenmekteydi. 

Arimo fontuda google tarafında desteklenmekte ve helvetica fontuna arial fontundan daha çok benzemektedir. Arimo kelimeside Arial kelimesine ilk üç harf ile benzemektedir.

Helvetica fontu her yıl en çok satılan ilk 5 font içerisindedir.

 

Helvetica fontunu seven kullanıcılar, helveticanın ücretsiz sayılan arimo fontunu 4 yazı tipi seçeneğiyle ücretsiz kullanabilir. Arimo fontu helvetica fontundan daha modern durmaktadır.

Katalog gibi kurumsal çalışmalarınızda tercih edebileceğiniz bir fonttur. Katalog fontu diyebilirsiniz.

Arimo - Helvetica font download, Arimo - Helvetica font.