Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Space Mono
|
Düz Yazı
4 adet yazı tipi
.TTF
548 Downloads
Download
Space Mono font

Space Mono, Colophon Foundry tarafından Google Tasarım için tasarlanan orijinal sabit genişlikte bir ailenin ürünüdür. İngilizce ve diğer Batı Avrupa dilleri için dizgi oluşturmayı sağlayan Latince Genişletilmiş bir glif kümesini destekler.

Başlık ve ekran tipografisinde editoryal kullanım için geliştirilen harf formları, geometrik bir vakfa ve grotesk detaylara çoğunlukla 1960'ların başlıklardaki yazı biçiminde bulunan özelliklere (bkz. Microgramma, Eurostile) yer verir; bunların çoğu bilim kurgu filmleri tarafından ortaklaşa seçilmiştir , Televizyon ve edebiyat.

Tipografik özellikler, eski stil rakamları, üst simge ve alt simge rakamları, kesirler, orta yükseklik ve üst sınır para sembolleri, yönlü oklar ve çoklu üslup alternatifleri içerir.

Colophon Foundry, Londra ve Los Angeles merkezli dijital tipi dökümhanesi olup 2009 yılında kurulmuştur. Üyeleri arasında Benjamin Critton (ABD), Edd Harrington (İngiltere) ve Anthony Sheret (İngiltere) bulunmaktadır. Tip tasarımında dökümhanenin görevlendirdiği çalışma, editöryel tasarım, yayıncılık, küratörlük ve pedagoji ile tamamlanmaktadır. Colophon-foundry.org sitesini ziyaret edinSpace Mono font download, Space Mono font.