Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Source Serif Pro Font
|
Tırnaklı
3 font style
.ttf
39629 Downloads
Download
Source Serif Pro Font  font

Source Serif Pro, Source Sans'ı tamamlamak üzere tasarlanmış geçiş tarzındaki bir serif yazı biçimidir. Onların yakın arkadaşlık harf oranları ve tipografik renk dikkatli bir eşleşme ile elde edilir. Serif-olmayan eşiyle uyumlu hale getirmek için tasarlanmış olan Source Serif, kısmen kendi tarihini alır, çünkü kısmen farklı tarihsel örneklerden esinlenilmiştir. Kaynak Serif gevşekçe Pierre Simon Fournier'in eserine dayanır ve Fournier'in tasarımlarına özgü birçok özellik (b'deki alt serif veya w'deki orta serif gibi) de Kaynak Serif'de bulunur. Saf bir tarihsel canlanma olmadan, Source Serif Fournier modelinden ipuçları alır ve onu modern çağa döndürür.

 

Source Sans ve Kaynak Serif'in de farklı kişilikleri var çünkü farklı tasarımcıların elinden geliyorlar. Kaynak Serif Frank Grießhammer tarafından tasarlanmış, Source Sans ise Paul Hunt tarafından tasarlanmıştı. Robert Slimbach, genel olarak aile uyumunun korunmasına yardımcı olan her iki tasarımdan da istifa etti. Her iki tasarım kendi başına kendinden emin hissediyor ancak aynı zamanda tasarımcılar gibi diğeriyle de birlikte çalışıyor.

 

Kaynak Serif Adobe'nin yüksek kaliteli açık kaynaklı yazı biçiminde olan çizgisini sürdürüyor. Dijital ortam için tasarlanan mektup şekiller basitleştirilmiş ve okunabilir niteliktedir. Tarihsel kökleri, deneyimli bir tasarımcı rehberliği ile birlikte, yazı karakterine, kağıt veya ekrandaki genişletilmiş metinler için kullanıldığında parlayacak kendine has güçlü bir karakter verir.

 

Kaynak Serif için hala çok şey var. İlave ağırlıklar, İtalik kesimler ve Kiril ve Yunanca dil desteği planlanıyor. Bu açık kaynaklı projeye katkıda bulunmak istiyorsanız, bu projeye nasıl katılmanız gerektiği hakkında bilgi için lütfen bu sayfayı ziyaret edin. Kaynak Serif Pro, Açık Yazı Tipi Lisansı (OFL) sözleşmesinin şartlarına göre uyarlanabilir ve yeniden dağıtılabilir

 Source Serif Pro Font font download, Source Serif Pro Font font.