Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Sarpanch
|
Kare
6 font files
.ttf
6906 Downloads
Download
Sarpanch font

Kapsamlı karakter kümelerine sahip görüntü aileleri, herhangi bir komut dosyası için nadir bulunur. Hint yazı karakterleriyle, büyük karakter setleri genellikle daha az yaygındır. Bununla birlikte, Hint Tipi Dökümhanesi'nin yazı tipi aileleri bir istisna olmuştur. Sarpanch bu eğilimi sürdürüyor. Sarpanch, Devanagari ve Latince senaryoları destekleyen açık kaynaklı bir yazı karakteridir. Büyük punto boyutlarında ve piksel boyutlarında kullanılmak üzere tasarlandı. Sarpanch'in harf formları kontrastı yüksek konturlardan oluşur. Ayrıca, kare yapı prensibine dayanan geniş oranlarda çizilirler.

Sarpanch font ailesini altı yazı tipi oluşturuyor ve Normalden Siyaha kadar değişiyor. Ağırlık, ailenin ekseni boyunca arttıkça, dikey vuruşlar daha kalın hale gelir, ancak yazı ağırlığının yatay çizgileri her bir ağırlık boyunca aynı kalınlığı korur. Ailenin oldukça geniş düzenli ağırlığı neredeyse monolinear olsa da, Siyah ağırlık çok yüksek bir kontrast derecesine sahip gibi görünüyor.

Düzenli, Orta ve Semibold fontlar kısa başlıklar halinde kullanılmak üzere önerilirken, Kalın, Ağır ve Siyah öncelikli olarak tek bir kelimeyi veya çifti ayarlamak için tasarlanmıştır. Ekran boyutlarında, Sarpanch ekranda veya basılı olarak eşit derecede iyi çalışır. Her yazı tipi 1035 glif içeriyor ve Devanagari komut dosyasında yazılan dillerin gerektirdiği bağlaçlar ve harf harfleri için tam destek sunuyor.

Sarpanch ailesinin Orta-Siyah ağırlıkları, 2014 yılında ITF'de Manushi Parikh tarafından tasarlandı. Jyotish Sonowal Düzenli ağırlığı tasarladı. Sarpanch, reklamlarda veya televizyon ekranlarında haber ticker'larında kullanmak için mükemmel bir seçimdir (haberler, son dakika). Hindi'de Sarpanch kelimesi 'bir köy başkanı' anlamına gelir.

Sarpanch font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2014-09-03 4 KB
Sarpanch-Regular.ttf 2014-09-03 283 KB
Sarpanch-Medium.ttf 2014-09-03 285 KB
Sarpanch-SemiBold.ttf 2014-09-03 286 KB
Sarpanch-Bold.ttf 2014-09-03 285 KB
Sarpanch-ExtraBold.ttf 2014-09-03 292 KB
Sarpanch-Black.ttf 2014-09-03 292 KB


Sarpanch font download, Sarpanch font.