Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Rozha One
|
Yuvarlak
.ttf
4065 Downloads
Download
Rozha One font

Rozha One, halen Devanagari ve Latince senaryolar için destek sunan çok yüksek kontrastlı bir Open Source fontudur. Öncelikle görüntü kullanımı için oluşturulmuş olan harflerinin kalın ve ince vuruşları arasındaki aşırı fark, büyük başlıklar ve poster boyutlu grafikler için mükemmel bir seçimdir. Hint Tipi Dökümhanesi Rozha One'ı 2014'te piyasaya sürdü; Devanagari karakter seti Tim Donaldson ve Jyotish Sonowal tarafından tasarlandı. Shiva Nallaperumal Latin'i tasarladı.

Yazı tipi Latin karakterleri, Batı'da 19. yüzyıl reklam posterlerinde yaygın olarak kullanılan harflere benzer, 'modern' veya 'Didone' tarzında şişman bir yüz içerisine çizilir. Rozha One'ın Latin karakterleri, büyük ve küçük harf boyutları arasında zar zor farklılık gösterir; Küçük harflerinin x-yüksekliği çok yüksek - ve büyük harf büyüklüğünün o kadar küçük olması - bunlar bir metin dizisinde birbirine neredeyse karışıyor. Bununla birlikte, Devanagari harfleri, çok dilli metinlerin birbirinin yanında oturduğu ortamlarda fontun Latince'yle çok iyi uyum sağlayacak şekilde çizilir. Devanagari taban karakterlerinin başlığı Latince harflerin serifleri ile aynı kalınlıktadır. Bazı Devanagari mektubu vuruşları ve sesli harf işaretleri, fontun Latin harflerine görsel olarak benzerlik gösterir. Bununla birlikte, Rozha One Latinized veya un Devanagari olarak görünmemektedir.

Yazı tipi 1.095 glif içeriyor ve Devanagari betiği ile yazılan dillerin gerektirdiği bağlaçlar ve bitişik harfler için tam destek sunuyor. Ekran üstü tasarım ortamlarında kullanıldığında, Rozha One çok büyük piksel boyutlarında kullanılmalıdır. Bununla birlikte, baskı, tasarım, belki de 16 veya 18 noktada olduğu gibi daha geniş bir boyut aralığında kullanılabilir.

Rozha One font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2014-09-02 4 KB
RozhaOne-Regular.ttf 2014-09-02 315 KB


Rozha One font download, Rozha One font.