Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Rhodium Libre
|
Tırnaklı
.ttf
483 Downloads
Download
Rhodium Libre font

Rhodium Libre, küçük boyutlu ekranlarda ve Latin ve Devanagari komut dosyalarında kullanılmak üzere tasarlandı. Bu amaçla, tasarım genellikle karmaşık ve kaba, ekranlarda kaybolmuş küçük ayrıntılardan yoksun; Bu aynı zamanda bir web yazı tipi olarak kullanıldığında gecikmeyi artırmak için dosya boyutunu azaltır. Harfler açık sayaçlarla, Latin gliflerinde geniş bir x-yüksekliği ile hafifçe geniş olarak tasarlanmıştır. Devanagari glifleri, Latin büyük harflerle aynı yükseklikte olup, büyük boy Latin minusunun yanında durmalarına izin verir.

Rodyum tasarımı için tarihi modeller, Konrad Bauer ve Walter Baum'un Fortune (AKA Volta) ve Intertype tarafından Rex'tir. Matthew Carter'ın Verdana, küçük ebatlar ve olumsuz okuma ortamları için tür tasarlama konusunda bilgi verdi.

Devanagari glif kümesi çağdaş Hintçe, Marathi ve Nepalce'yi destekliyor. Latin glif seti, Adobe'nin Latin-3 karakter setini destekliyor.

Bu proje, çağdaş yazıtipi aileleri tasarlayan Denver, Colorado, ABD merkezli bir tip dökümhanesi olan Dunwich Type Founders'ın liderliğindedir.

 

Rhodium Libre font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2015-06-03 4 KB
RhodiumLibre-Regular.ttf 2015-06-03 228 KB


Rhodium Libre font download, Rhodium Libre font.