Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Playfair Display
|
Tırnaklı
6 font files
.ttf
14901 Downloads
Download
Playfair Display font

Playfair Display geçiş tasarımıdır. 18. yüzyılın sonlarında aydınlanma döneminden itibaren, geniş uç başlı tüylerin yerini sivri çelik kalemler aldı. Bu yazım harf biçimlerini yazdıklarından gittikçe kopacak şekilde etkiledi. Baskı teknolojisi, mürekkep ve kağıt yapımındaki gelişmeler, yüksek kontrastlı ve narin saç çizgilerinin harf biçimlerini yazdırmayı mümkün kıldı.

Bu tasarım, bu döneme özgü ve belirli bir tasarımın tekrar canlandırılmasına rağmen, William Martin'in yazdığı "Boydell Shakspeare" (sic) baskısı için yazarın yazar ve yazı yazı tasarımcısı John Baskerville'in tasarımlarından etkileniyor; Ve bundan sonra gelen 'Scotch Roman' tasarımlarından.

Adından da anlaşılacağı üzere, Playfair Display font Ekran başlıkları ve başlıkları için çok uygundur. Çok geniş bir x yüksekliği ve kısa künyeli. Örneğin, haber başlıklarında veya başlıklarda üslup efekti için alan sıkı olduğu takdirde herhangi bir lider olmadan ayarlanabilir. Başkentler, ekstra kısa ve yalnızca küçük harflerden çok daha ağırdır. Bu, uygun isimler ve başlangıçlar dizilince daha düzgün bir yazım hattı rengi elde etmeye yardımcı olur. Diller, örneğin, isimler büyük harfle yazılmış Almanca gibi, özellikle küçük ve büyük harf glifleri arasındaki bu düşük kontrasttan yararlanır. Birçok büyük harfle, Almanca'da ve birçok aksan karakteri kullanan diğer Avrupa dillerinde, daha fazla lider kullanması önerilir.

Geçişsel bir tasarım olan stilistik olarak Playfair, Gürcistan'ın vücut metni için kullanıldığı Gürcistan'a eşlik edebiliyor.

Playfair'in indirilen yazı tipi dosyaları, küçük harfler, ortak harfler ve isteğe bağlı harflerin tam bir setini içerir. Lehçe için 'kreska'larla tasarlanmış alternatif bir aksan karakterleri bulunmaktadır. Latin yazı sistemini kullanan tüm Avrupa dilleri desteklenmektedir. Sekiz oklu cihaz seti de dahildir.

Yeni Şafak internet sitesinin varsayılan fontudur. 6 adet yazı tipleri vardır.

 

 

Playfair Display font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2014-04-12 4 KB
PlayfairDisplay-Regular.ttf 2015-06-17 172 KB
PlayfairDisplay-Italic.ttf 2015-06-17 163 KB
PlayfairDisplay-Bold.ttf 2015-06-17 177 KB
PlayfairDisplay-BoldItalic.ttf 2015-06-17 169 KB
PlayfairDisplay-Black.ttf 2015-06-17 175 KB
PlayfairDisplay-BlackItalic.ttf 2015-06-17 165 KB


Playfair Display font download, Playfair Display font.