Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
PT Serif
|
Tırnaklı
6 font style
.ttf
39621 Downloads
Download
PT Serif  font

PT Serif ™, "Rusya Federasyonu Kamu Türleri" projesi için geliştirilen ikinci pan-Kiril font ailesidir. Projenin ilk ailesi olan PT Sans, 2009 yılında piyasaya sürüldü.

Fontlar bir libre lisansı ile serbest bırakılır ve serbestçe yeniden dağıtılabilir: Projenin ana amacı, Rusya halkına kendi dillerini okumak ve yazmak için olanak sağlamaktır.

Proje, 1708-1710 yılları arasında Peter the Great tarafından icat edilen sivil türünün 300. yıldönümü için çalışıyor. Rus Federal Basın ve Kitle İletişimi Ajansı tarafından maddi destek sağlandı.

Yazı tipi, standart Batı, Orta Avrupa ve Kiril kod sayfalarını ve ayrıca Rusya Federasyonu'ndaki her başlık dilinin karakterlerini içerir. Bu, onları modern dijital iletişim için benzersiz ve çok önemli bir araç yapar.

PT Serif, hümanistik terminallere sahip geçiş serisel bir yazı biçimidir. PT Sans font ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve metrikler, oranlar, ağırlıklar ve tasarım arasında uyumlaştırılmıştır.

Aile altı stilden oluşur: normal ve kalın ağırlıklar, ilgili eğik çizgileri ile temel metin ayarı için standart bir yazı tipi ailesini oluşturur; Normal ve italik olarak iki altyazı stili küçük punto boyutlarında kullanılır.

 PT Serif font download. PT Serif font indir. PT Serif font. PT Serif Türkçe.