Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Old Standard TT
|
Tırnaklı
3 font files
.ttf
624 Downloads
Download
Old Standard TT font

Eski Standart, 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında çeşitli yayımlarda yaygın olarak kullanılan, serif yazı biçimlerinin modern (klasik) stilinin belirli bir türünü üretir; ancak daha sonra neredeyse tamamen terk edilmiştir. Bununla birlikte, bu harf türünün hala en az iki avantajı vardır:

Bilimsel belgeleri, özellikle sosyal ve insancıl bilimlerde dizgilemek için iyi bir seçim olarak kabul edilebilir; zira belirli özellikleri insanların gözünde öğrendikleri eski kitaplarla yakından ilişkilidir;

Yunan ve Kiril harflerinin en güzel örnekleri hepsi klasik tarza dayanıyordu, bu betiklerde "Modern" yazı tipleri çağdaş (örneğin Times tabanlı) tasarımlardan çok daha uygundur.

"Old Standard" ismi, aynı Modern stilin biraz farklı bir türünü temsil eden Sovyet tipografisinde yaygın olarak kullanılan "Obyknovennaya Novaya" ("Yeni Standart") yazı karakterinin yerine seçildi. Elbette bu isim çok orijinal görünmüyor, ancak 20. yüzyılın başlarındaki en yaygın harf türünün canlandırılması için iyi bir seçim gibi görünüyor.

Old Standard TT font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2010-05-18 4 KB
OldStandard-Regular.ttf 2010-05-18 243 KB
OldStandard-Italic.ttf 2010-05-18 266 KB
OldStandard-Bold.ttf 2010-05-18 260 KB


Old Standard TT font download, Old Standard TT font.