Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Modak
|
Kalın
.ttf
2170 Downloads
Download
Modak font

Modak, Ücretsiz ve Açık Kaynak, Ağır Göğüslü Devanagari-Latin ekran yazı tipi. Tasarım, ağır elle çizilmiş harf form araştırmalarımızdan biri olarak başladı. Karakterler şirin / yuvarlaktı ve hantal / katı değildi. Ünlüler ve Matras birbiri ardına karakter olmak yerine örtüşüyorlardı.

Konjonktürler, iki ayrı karakterin birbirine karışacağı kaynaşmış formlar olarak çizildi. Sorun, yapısal karmaşıklığına bakılmaksızın tüm karakterler arasındaki ince beyaz sayaç alanlarında okunaklılık ve tutarlılık sağlamaktı. Bunu işlevsel bir yazı tipi haline getirme girişiminde, tam olarak her karakterle eşleşen ve aralarında ince bir sayaç alanı bırakarak ek Matraslar tasarladık. Özel Ukars, her karaktere göre dizayn edildi.

Elde edilen yazı tipi türünün bir tanesidir ve muhtemelen şimdiye kadar tasarlanmamış en sağlam Devanagari yazı karakteridir.

Modak Devanagari, Girang Dalvi ve Pradnya Naik'in desteğiyle Sarang Kulkarni ve Maithili Shingre ve Modak Latin tarafından Noopur Datye tarafından tasarlandı.

Yazı tipi tasarımı süreci boyunca yaptıkları öneriler ve geri bildirimler için Santosh Kshirsagar, Shubhanand Jog, Vinay Saynekar ve Yashodeep Gholap'e teşekkür etmek istiyoruz. Ayrıca Endüstri Tasarımı Merkezi, IIT Bombay ve Sir J J Uygulamalı Sanat Enstitüsü'nden fakülte ve arkadaşlarına destek ve teşviklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

 Modak font download. Modak font indir. Modak font. Modak Türkçe.