Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Lato
|
Düz Yazı
16 font style
.ttf
106722 Downloads
Download
Lato  font

Lato, 2010 yazında Varşova merkezli tasarımcı Lukasz Dziedzic'in ("Lato", Lehçe "Yaz" anlamına geldiği) yazdığı sans serif yazı tipi bir ailedir. Lato font Aralık 2010'da Lato ailesi, Google'ın desteğiyle, dökümhanesi TyPoland tarafından Open Font Lisansı altında yayınlandı.

Lukasz'ın tasarladığı son on yıl içinde, projelerinin çoğu, çözmesi gereken belirli bir tasarım görevine dayanıyordu. Lato ile farklı değildi. Başlangıçta, lato font aile büyük bir müşteri için kurumsal fontların bir seti olarak tasarlandı - sonunda farklı üslup yönünde gitmeye karar verdiler, böylece aile halka açık hale geldi.

Lato üzerinde çalışırken, Lukasz lato font potansiyel olarak çakışan bazı öncelikleri dengelemeye çalıştı. Gövde metninde kullanıldığında oldukça şeffaf görünen bir yazı karakteri yaratmak istedi ancak daha büyük boyutlarda kullanıldığında bazı özgün nitelikleri sergilemek istiyordu. Lato font Harf formlarına tanıdık uyum ve zerafet vermek için klasik oranlar kullandı (özellikle büyük harfle görülebilir).

 

 

 lato font türkçe. lato font indir. lato font download. lato google font indir.

Lato font download. Lato font indir. Lato font. Lato Türkçe.