Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Kanit
|
Düz Yazı
18 Adet Font Tipi
.ttf
6997 Downloads
Download
Kanit font

Kanit, Tayland'daki matematik anlamına gelir ve Kanit yazı ailesi resmi bir Loopless Thai ve Sans Latin dizaynıdır. Bir hümanist Sans Serif motifini Kapsülasyonlu Geometrik stillerin eğrileri ile karıştıran, çeşitli kullanımlar için çağdaş ve fütüristik kılan kavramların bir kombinasyonudur. Dikkat çekici bir ayrıntı, inme terminallerinin düz açılara sahip olması, tasarımın okunabilirliğini ve daha küçük punto boyutlarında okunabilirliği koruyarak harfler arasında daha az boşluk bırakılmasını sağlar.

Tayland yazıtipi tasarımında, kayıtsız Tayca yazım biçimleri, muhafazakar döngüsel Tayland tasarımlarından daha basit formlara sahiptir ve bu sadeleştirme, her harfin temel karakterini korumak için düzgün yapılmalıdır. Sesli harflerin ve ses işaretlerinin boyutları ve konumları, okunabilirlik, okunaklılık ve genel doku ile alakalı olduğu için dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Kabit'i tasarlarken, farklı ve okunaklı olduklarından emin olmak için bazı gruplar harflerle özel dikkat gösterildi, çünkü her glif net değilse karışıklığa neden olabilir. yeterli.

Kanit font, şiddetle tavsiye edilen ve kullanımı kolay bir ipucu aracı olan TTFAutohint ile ima edilen ilk Tayland yazı tipi ailesidir.

 

Kanit projesinin başında Tayland'da bir döküm fabrikası olan Cadson Demak bulunuyor.Kanit font download, Kanit font.