Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Kadwa
|
Tırnaklı
2 font files
.ttf
693 Downloads
Download
Kadwa font

Kadwa, Sol Matas tarafından tasarlanmış Devanagari yazı karakterli bir ailedir. Metin için orijinal Latince yazı tipi Bitter, bir slab serif yazı karakterini temel alır.

İnsanlar, ekrandaki metinleri her geçen gün daha fazla okuyor ve etkileşime giriyor. Ekrandaki görüntüler yazıcıdan çıkanlardan daha önemli hale gelir. Elektronik kitapların popülerliğinin hızlanmasıyla, tip tasarımcıları ekranda okumak için ideal tasarımları bulmak için çok çalışıyorlar.

Bitter'ı ve daha sonra Kadwa'yı tasarladığı piksel için Sol'un sevgisinden motive oldu. Metin için "çağdaş" bir kauç serif türü, herhangi bir bilgisayarı veya aygıtı rahatça okumak için özel olarak tasarlanmıştır. Sağlam tasarım, duygusal ilkeler yerine akılcı olan piksel ızgaranın kemer sıkıntısı ile başladı. Büyük x yükseklikleri ve akan metinleri belli bir ritim enjekte karakterlerle ince özelliklere sahip insancıl gelenek işlekliğini birleştirir.

Atım ağırlığında çok az farklılık vardır ve Düzenli yazdırmada kullanılmak üzere tasarlanan tipik bir yazıdan daha koyudur. Bu, paragraflarda, darbeler kadar kalın seriflerle vurgulanan kare terminallerle yoğun bir renk üretir.

Her glif, tasarımın ilk aşamasına eklenen mükemmel bir eğri kalitesi ile dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır ve bu tamamen bir piksel ızgarada yapılmıştır. yazı karakteri dengeli ve elle çoğu tarayıcı anda bu özelliği desteklemez beri web yazı kullanımı için özellikle önemlidir çok az karakter aralığı çiftleri kullanmak aralıklı olduğunu.

Kadwa font zip file contents

Font NameDateFile Size
OFL.txt 2015-06-17 4 KB
Kadwa-Regular.ttf 2015-06-17 245 KB
Kadwa-Bold.ttf 2015-06-17 234 KB


Kadwa font download, Kadwa font.