Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
IM FELL English Font Family
|
El Yazısı
3 font files
.ttf
1758 Downloads
Download
IM FELL English Font Family font

STANLEY MORISON, "Oxford Üniversitesi tarafından 1956'da Oxford University Press, Oxford, 1956'da Oxford Üniversitesine tanınan" The ROMAN ITALIC "ve" KLASİK MEKTUP "adlı kitapta bu şekilde FELL TYPES'in tanımını başlattı:" The Oxford Printing house hold İngiltere'de yaşayan en eski yumruklar ve matrisler, yalnızca değerli değil, aynı zamanda kullanılan materyallerin; kitapların ve diğer basılı materyallerin kompozisyonu için kullanılan kalıplar. "

Aslında John Fell'in iradesinin miras, D.D. 10 Temmuz 1686'da öldü, 61 yaşındaydı, Oxford Bishop ve Christ Church Dekanı. 1668'den bu yana yaşamını Oxford'da 'öğrenilen bir basın' yaratarak geçirdi; yayıncılık geleceği için yüksek bir standart oluşturan paha biçilmez ekipmanlarla donatılmıştı.

Şöyle yazdı: "Başarıların temelleri iyi şeyler yapmakta yatıyor olmalı ve ingiliz mektuplarıyla donmayacağından eminim" (Jenkins, 2 Aralık 1672). Dolayısıyla, dış pazarda mevcut olan türlerini toplamıştır: ağırlıklı olarak Fransa, Hollanda ve Almanya. Fell de kendi 'çalışma evinde' türler geliştirmeye karar verdi.

Peter De Walpergen kişisel tip kurucusu oldu. Harry Carter, "ÇEŞİTLİ TÜRLERDE" diyor. "(Oxford University Press, New York, 1968):" Antwerp'li bir Protestan mültecinin soyundan gelen Frankfurt am Main'de doğdu.O, 1671'de Hollanda Doğu Hindistan Şirketi ile çalışmaya başladı. Java'da bir yazı tipi kurucusu ve yazıcı olarak çalışıyor.Mektup tasarımının karşılaştırmalı kaba sesi, zımbaları kesmek için eğitilmiş olması muhtemel görünmüyor. "

John Fell, ona daha büyük bedenlerin kesimini emanet etti: Büyük Astar Roman ve İtalik; Çift Pika Roma ve İtalik; Fransız Canon Romalı ve İtalik; Üç Hatlı Pica Roman. De Walpergen, mevcut türler için daha büyük bedenlerle uyumlaştırılacak diğer tür ve harfleri keser. Morison Yorumlananlar: "Bu büyük Fell Türleri tasarımı karakterize edilmesi zor ve onaylama tamamen imkansız Özellikle Dul Elsevier en gösterilen türde büyük boyutu ile, on yedinci yüzyılın ikinci yarısında Hollandalı çalışmaları ile bazı ilgisi vardır. Christoffel van Dyck atfedilen türleri numune-tabaka; ancak de Walpergen kalın ve ince vuruş zıt ağırlığı çok daha fazla çıktı ve tasarım Van Dyck sahip olmazdı olan bunu crudities vardır."

 

IM FELL English Font Family font zip file contents

Font NameDateFile Size
IMFeENsc29P.ttf 2010-05-31 179 KB
IMFeENrm29P.ttf 2010-05-31 190 KB
IMFeENit29P.ttf 2010-05-31 197 KB
OFL.txt 2014-05-03 4 KB


IM FELL English Font Family font download, IM FELL English Font Family font.