Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Hind Vadodara Font Ailesi
|
Düz Yazı
5 font files
.ttf
1227 Downloads
Download
Hind Vadodara Font Ailesi font

  Hind Vadodara, Hint Tipi Dökümhanesinin daha büyük Açık Kaynaklı Hind Çoklu Komut Dosyası projesinin parçası olan beş Gujarati fontunun bir ailesi. Hind Multi-Script, Bangladeş, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da kullanılan aşağıdaki yazı sistemlerinin her biri için dokuz adet stil uyuşan yazı tipi ailesi sağlayan bir tip sistemdir: Bengalce, Devanagari, Gujarati, Gurmukhi, Kannada, Malayalam, Tamilce, Telugu ve Sinhala. Gujarati'ye ek olarak, Hind Vadodara yazı tipleri Latin-betik karakterlerini de içerir.

Kullanıcı Arabirimi tasarımında açıkça kullanılmak üzere geliştirilen Hind'un mektubu biçimleri, görünüşte monolineer vuruşlarla eşleştirilen hümanist tarzda bir yapıya sahiptir. Bu vuruşların çoğu düz uçlara sahiptir: çapraz olarak değil, yatay veya dikey bir makasla son buluyorlar. Bu, karakterler arasında keskin sayaç formları oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, Hind'un harf formları açık açıklıklar ve karşı formları oluşturuyor. Metin ayarlamak için kullanıldığında tüm aile tüm okunaklı hissettiriyor.

Gujarati ve Latin komut dosyası bileşenleri, Gujarati taban karakterlerinin yüksekliği az çok Latin harflerinin paylaştığı görsel yükseklikte olacağı şekilde birbirine göre ölçeklendirilir. Gujarati karakterlerinin tam yüksekliği, Latin alfabesindeki gibi ailenin kilo arttıkça sermaye yüksekliğine oranla artar. Hind Vadodara ailesindeki her yazı tipinde birçok benzersiz Gujarati konjonktürüne sahip 851 glif bulunur. Bunlar, Gujarati dilinin yazımı için tam destek sağlar. Latin bileşenin karakter seti Adobe Latin 3'tür ve İngilizce ve diğer Batı Avrupa dillerinin dizgilenmesini sağlar.

Arka plan tasarımı için yazı karakterleri seçerken Hind Vadodara sağlam bir alternatif ve elektronik ekran gömme yöntemi için bilge bir seçim. Hitesh Malaviya, 2015 yılında fontları ilk kez yayınlayan ITF için Hind Vadodara'yı tasarladı. Hind Vadodara font , Hindistan'ın Gujarat şehrinde bir şehir olan Vadodara'nın adını aldı.

Hind Vadodara Font Ailesi font zip file contents

Font NameDateFile Size
hind-vadodara-master/HindVadodara-Bold.otf 2015-10-16 75 KB
hind-vadodara-master/HindVadodara-Light.otf 2015-10-16 72 KB
hind-vadodara-master/HindVadodara-Medium.otf 2015-10-16 79 KB
hind-vadodara-master/HindVadodara-Regular.otf 2015-10-16 79 KB
hind-vadodara-master/HindVadodara-SemiBold.otf 2015-10-16 79 KB


Hind Vadodara Font Ailesi font download, Hind Vadodara Font Ailesi font.