Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Hind Madurai Font Ailesi
|
Düz Yazı
5 font files
.ttf
916 Downloads
Download
Hind Madurai Font Ailesi font

Hind Madurai, Hint Tipi Dökümhanesinin daha büyük Açık Kaynaklı Hind Çoklu Komut Dosyası projesinin parçası olan beş Tamil yazı tipinden oluşan bir ailedir. Tamil'e ek olarak, Hind Madurai yazı tipleri Latin-betik karakterlerini de içerir.

Kullanıcı Arabirimi tasarımında açıkça kullanılmak üzere geliştirilen Hind'un mektubu biçimleri, görünüşte monolineer vuruşlarla eşleştirilen hümanist tarzda bir yapıya sahiptir. Bu vuruşların çoğu düz uçlara sahiptir: çapraz olarak değil, yatay veya dikey bir makasla son buluyorlar. Bu, karakterler arasında keskin sayaç formları oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, Hind'un harf formları açık açıklıklar ve karşı formları oluşturuyor. Metin ayarlamak için kullanıldığında tüm aile tüm okunaklı hissettiriyor.

Tamilce ve Latince yazı bileşenleri, Tamil karakterlerinin başı Latince sermaye yüksekliğinin hemen altına düşecek şekilde birbirine göre ölçeklendirilir. Yazı tipi ağırlığına bağlı olarak, Tamil harfleri Latin harflerinin yüksekliğinin yaklaşık% 80-85'i gibi görünmektedir. Tamil komut dosyasındaki metin de Latince'nin küçük harflerinin yanında güzel duruyor. Hind Madurai "monolinear sans" yüzü olmasına rağmen, tasarım özelliklerinin çoğunun tasarım spektrumunun geleneksel ucuna doğru eğiliminde olması. Hindu Madurai ailesinin her fontunda 552 glif bulunur ve bu harf Tamil yazmak için gereken tüm karakterleri içerir. Latin karakter seti Adobe Latin 3'tür ve İngilizce ve diğer Batı Avrupa dilleri için dizgileme yapılmasını sağlar.

Hind Madurai font , UI tasarımı için yazı karakterleri seçerken sağlam bir alternatif ve elektronik ekran gömme bilgisine sahiptir. Jyotish Sonowal, 2015 yılında fontları ilk kez yayınlayan ITF için Hind Madurai'yi tasarladı. Hind Madurai, Tamil Nadu, Hindistan'daki bir şehir olan Madurai'den aldı.

Hind Madurai Font Ailesi font zip file contents

Font NameDateFile Size
HindMadurai/HindMadurai-Bold.otf 2015-10-16 37 KB
HindMadurai/HindMadurai-Light.otf 2015-10-16 36 KB
HindMadurai/HindMadurai-Medium.otf 2015-10-16 38 KB
HindMadurai/HindMadurai-Regular.otf 2015-10-16 38 KB
HindMadurai/HindMadurai-SemiBold.otf 2015-10-16 39 KB


Hind Madurai Font Ailesi font download, Hind Madurai Font Ailesi font.