Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Hind Font Ailesi
|
Düz Yazı
5 font style
.ttf
18030 Downloads
Download
Hind Font Ailesi font

Hind, Devanagari ve Latince senaryoları destekleyen açık kaynaklı bir yazı karakteridir. Kullanıcı Arayüzü tasarımında açıkça kullanılmak üzere geliştirilen Hind font ailesi beş stil içeriyor. Hindların mektubu biçimleri görünüşte mono inancı vuruşlarıyla eşleştirilen hümanist tarzda bir yapıya sahiptir. Bu vuruşların çoğu düz uçlara sahiptir: çapraz olarak değil, yatay veya dikey bir makasla son buluyorlar. Bu, karakterler arasında keskin sayaç formları oluşturmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, Hind'un harf formları açık açıklıklara sahip. Yazı tipi ailesi, metin koyarken kullanıldığında çok okunaklı hissettiriyor.

Devanagari ve Latince yazı bileşenleri, Devanagari başlığı Latince sermaye yüksekliğinin hemen altına düşecek şekilde birbirine göre ölçeklendirilir. Bir başka deyişle, Devanagari temel karakterleri Latin harf büyüklüğüne göre% 94'tür. Devanagari komut dosyasında ayarlanan metin de Latin alfabesiyle birlikte güzel duruyor. Hind'un Devanagari sesli harfleri tasarım karakteristiklerinin geleneksel ucuna doğru eğilen formları alırken taban karakterlerin içindeki düğümlü terminaller daha çağdaş görünen bir tedaviye sahiptir.

Hind font ailesindeki her yazı tipi, yüzlerce eşsiz Devanagari konjonktürünü içeren 1146 glif içeriyor. Bunlar, Devanagari betiği ile yazılan büyük diller için tam destek sağlar. Latin komponentin karakter seti, İngilizce ve diğer Batı Avrupa dillerinde dizgileşmeyi sağlayan temel bir batı dilidir. Arka plan UI tasarımı için sağlam bir seçim ve elektronik ekran gömme için bilge bir seçim.

Manushi Parikh, 2014'te fontları ilk kez yayınlayan Hint Tipi Dökümhanesi için Hind'u tasarladı.

 Hind Font Ailesi font download. Hind Font Ailesi font indir. Hind Font Ailesi font. Hind Font Ailesi Türkçe.