Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Domine Font Family
|
Tırnaklı
2 font style
.ttf
1598 Downloads
Download
Domine Font Family font

Tasarım sürecindeki ilk adımlardan 'Domine' web üzerinde vücut metni için tasarlanmış, test edilmiş ve optimize edilmiştir. 14 ve 16 piksel parlıyor. Ayrıca 11, 12 veya 13 piksel kadar küçük kullanılabilir.

Uzun metin okurken gözlerinize zarar vermez.

Domine font , metnin ana odak olduğu gazete veya dergi web siteleri için mükemmel bir seçimdir.

Clarendon, Century, Cheltenham ve Clearface gibi 100 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan tanıdık yazı biçimlerinin klasik unsurlarını bir araya getirdiği için bu görünüm açısından samimi.

Yuvarlak harfler (b, c, d, e, o, p, q) biraz karekterdedir. Bu özellik daha iyi oluşturma için sayaçları açar ve ayrıca daha önce atıfta bulunulan klasik yazı biçiminden biraz daha güncel kalmasını sağlar.

Serifler her zamankinden biraz daha kısa. Her harf çifti arasında daha fazla "hava" sağlayarak işleme geliştiren bir diğer özellik.

Köklerin dallara h, m, n gibi harflerle katılması, koyu renk lekeleri önleyecek kadar derin ve küçük boyutlarda okunabilirliği de geliştirir.

Kökün altından başlayan eğriyle 'a' dostça küçük harf, Cheltenham ve Clearface'i anımsatıyor. Bu yumuşak eğri, f, j, n, m ve r eğrilerinde de yankılanır.

Boşluk, web üzerindeki gövde metni için de en iyi duruma getirilir; basılı veya manşetli yazı karakterlerine göre daha açıktır.

 Domine Font Family font download. Domine Font Family font indir. Domine Font Family font. Domine Font Family Türkçe.