Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Athiti
|
Dekoratif
6 Adet Font Tipi
.ttf
1102 Downloads
Download
Athiti font

Athiti, Güneş için Tay dili bir kelimedir ve gayrı resmi bir sans latince ve loopless Taylandça yazımdır. Dostça kişilik, hümanist hat çizgilerine dayanıyor ve organik bir görünüm ve hisse sahipken, Roma tarzındaki geleneksel yapıyı muhafaza ediyor. Her şey insan el yazısında vuruşların kökeni hakkında daha fazla bilgi edinme arzusu ile başladı. Bir takım yazma araçlarını yansıtacak ve ilham verecek şekilde tasarlandı. Aile, başlıklarda veya gövde metninde kullanılabilen 6 ağırlıktan oluşur.

Dış eğriler aynı anda güç ve yumuşaklık duygularını dağıtan açılı iç sayaç şekilleri ile kontrast oluşturur. Athito font, eğitimsel çalışmalarda olduğu gibi resmi ve gayri resmi içeriğin bir karışımı ile kullanılabilir.

Çok kısa metinler dizgilediğinde karışıklığa neden olabileceği için, ? ? ? ? ?, ? ?, ? ? veya ? ? gibi bazı glifler arasındaki benzerlik dikkate alınmalıdır. Tayland tasarımında kalın ve ince vuruşlarla uğraşmak için özel bir yaklaşım yapılmıştır. Diğer yazı tipi tasarımcıları, bu fontu yeni yazı tipleri geliştirirken örnek olarak görürler.

Gayri resmi kusursuz Taylandalı yazıtipi, resmi döngü tarzıyla karşılaştırıldığında biraz daha basit ayrıntılara sahiptir ve bu, tip tasarımcıların kusursuz aileleri çok siyah ağırlığa genişletmesine izin verir. Sesli harflerin ve ses işaretlerinin boyutları ve konumları, okunabilirlik, okunabilirlik ve genel doku ile alakalı olduğu için dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Ayrıca, bu durumda, her glifin iki belirli vuruşunu bağlarken mürekkep sıkıştırması gereklidir ve Athiti'de olduğu gibi özenle yapılması gerekir.Athiti font download, Athiti font.