Ön İzleme Boyut
X Önizleme Kapat
Alegreya SC Font
|
İnce
6 font style
.ttf
5602 Downloads
Download
Alegreya SC Font  font

Alegreya, Eylül 2011'de ATypI Letter2 yarışmasında ve on 14 metin türünden birinde 53 "Yazarın Yazı Fontları" ndan biri seçildi. Ayrıca, Madrid'de 2010'da düzenlenen 2. Bienal Iberoamericana de Diseño yarışmasında seçildi.

Alegreya font , aslında edebiyat için tasarlanmış bir yazı karakteridir. Taçlanma özellikleri arasında, uzun metinlerin okunmasını kolaylaştıran dinamik ve çeşitli bir ritmi ifade eder. Ayrıca, kaligrafik bir yorum olarak değil, çağdaş bir tipografik dille kaligrafik mektuba atıfta bulunarak sayfaya tazelik getirir.

Bu italik, romanda tasarımda olduğu kadar özen ve özen gösteriyor. Cesur ağırlıklar güçlüdür ve Siyah ağırlıklar bu tür için gerçekten deneysel niteliktedir. Ayrıca Small Caps kardeş ailesi de var.

Alegreya sadece mükemmel bir performans sergilemekle kalmıyor aynı zamanda çeşitlilik ortamında tasarlanmış unsurlar vasıtasıyla güçlü ve uyumlu bir metin elde ediyor.

Alegreya tipi sistem, başlangıçta edebiyat için tasarlanmış bir "süper aile" dür ve serif ve sans serif kardeş aileleri içerir.

 Alegreya SC Font font download. Alegreya SC Font font indir. Alegreya SC Font font. Alegreya SC Font Türkçe.